0238bc4bb08cbcb4ba0ae3af88da53b2

Biofotonický skener je jedinečný nástroj, který neinvazivně měří hodnotu karotenoidů v kožní tkáni za použití dlouho uznávaných vědeckých poznatků Ramanovy spektroskopie. Jednoduchým umístěním vaší dlaně před nízkoenergetický zdroj modrého světla skeneru získáte během několika vteřin údaje o hladině karotenoidů ve vaší pokožce – svou hodnotu karotenoidů v kůži (SCS).

Co jsou to karotenoidy?

Karotenoidy jsou organické pigmenty nalezené v ovoci a zelenině, které jsou převážně zodpovědné za jejich červenou, oranžovou a žlutou barvu. Čím barevnější je ovoce a zelenina, kterou ve své stravě konzumujete, tím větší množství karotenoidů dodáváte svému tělu a tím vyšší bude vaše SCS.

Vliv karotenoidů na zdraví člověka

Hlavní příznivý účinek karotenoidů spočívá v jejich antioxidačních schopnostech. Karotenoidy jsou přírodní antioxidanty, které pomáhají člověku v boji s některými nemocemi. Ačkoli se karotenoidy vzájemně podobají, každý z nich účinkuje specificky na určitou tkáň.

Pro antioxidační vlastnosti se karotenoidy uplatňují v prevenci degenerativních procesů a jako antikarcinogenní látky. Karotenoidy mají také pozitivní vliv na imunitní systém člověka.

Přestože až dosud bylo v potravě identifikováno přes šest set karotenoidových barviv, lidský organismus jich umí využít pouze šest. Sem patří kromě beta-karotenu, který je z nich nejznámější, také alfa-karoten, lutein, lykopen, kryptoxanthin a zeaxanthin.

Beta-karoten

Beta-karoten chrání lidskou kůži před vysokou intenzitou slunečního záření a UV zářením, které může vést k poškození kůže, popř. být příčinou rakoviny kůže.

Alfa-karoten

Alfa-karoten působí jako antioxidant (silnější než beta-karoten), udržuje správnou funkci imunitního systému, přispívá ke zdraví kostí, očí a pokožky. Vyšší hladiny alfa-karotenu v krvi jsou spojeny s nižším rizikem předčasného úmrtí, zároveň účinkuje jako prevence rakoviny a srdečních onemocnění.

Lykopen

Lykopen má jako antioxidant ochranný vliv na lidské buňky, tkáně a orgány a přispívá ke snižování rizika výskytu kardiovaskulárních onemocnění, snižování hladiny cholesterolu v krvi, podpoře imunitního systému a ochraně kůže před negativním vlivem UV záření.

Lykopen také snižuje pravděpodobnost vzniku některých nádorových a degenerativních onemocnění a chrání pleť před stárnutím.

Lutein

Vyniká ochranou očí, protože neutralizuje volné radikály, které vznikají působením ultrafialových paprsků na oční sítnici. Zastavuje také degenerativní změny na žluté skvrně, jež bývají příčinou slepoty. Člověk není schopen syntetizovat lutein, a proto jeho příjem zcela závisí na přírodních zdrojích jako je ovoce a zelenina nebo na doplňcích stravy.

Co znamená výsledek skenování na Biofotonickém skeneru?

Vaše individuální SCS se může lišit v závislosti na vašich stravovacích návycích, užívání potravinových doplňků a kapacitě vašeho těla vstřebat karotenoidy. V okamžiku, kdy zjistíte svou SCS a nejste s výsledkem spokojeni , je na čase ji zlepšit následujícími opatřeními:

  • Změňte svou stravu tak, že každý den zkonzumujete alespoň 5 až 10 porcí ovoce a zeleniny, které jsou bohaté na obsah karotenoidů.
  • Starejte se o sebe zavedením zdravého životního stylu.
  • Doporučujeme užívat námi prověřený doplněk stravy LifePak+ (recenze zde), který obsahuje vyváženou dávku karotenoidů.

Kde se nechat skenovat?

Biofotonický skener se pomalu rozšiřuje do některých ordinací praktických lékařů nicméně nejjednodušší způsob je vyplnit formulář níže a my vám doporučíme operátora skeneru ve vašem okolí.

Skenování trvá pár minut a je neinvazivní (nejsou potřeba odběry krve a podobně).

Michal Seidler
Latest posts by Michal Seidler (see all)
Přidej se k nám
Zdraví | Technologie | Osobní rozvoj
Připoj se ke komunitě a buď u všeho první!
(neveřejný obsah, tipy a triky, soutěže, recenze a mnohem více)