58408908 315168909150856 4237074910940370320 n

Zelený čaj Pharmanex Tegreen – recenze

Účinky zeleného čaje

Zelený čaj jsem již rozepsal v článku Blahodárné účinky zeleného čaje a proč ho pít každý den. Zde bych vše v krátkosti shrnul a přešel rovnou na svou zkušenost s užíváním Pharmanex Tegreen.

Určitě článek dočtěte až do konce, kde vás čeká malý bonus, pokud se rozhodnete také zelený čaj vyzkoušet.


Je všeobecně známo, že zelený čaj je silný antioxidant s vysokým obsahem vitamínu C a pozitivně stimuluje organismus. Mezi účinky zeleného čaje můžeme řadit především:

  • Snižuje cholesterol – snižuje hladinu cholesterolu v krvi a zabraňuje ucpávání tepen.
  • Snižuje vysoký krevní tlak
  • Pomáhá s hubnutím – stimuluje organismus a zrychluje metabolismus. Umožňuje tak rychlejší spalování tuku při pohybu.
  • Posiluje imunitu – Jak už bylo zmíněno, je velmi silný antioxidant, který obsahuje antibakteriální a desinfekční látky, čímž chrání náš organismus.
Zelený čaj

Zelený čaj Pharmanex Tegreen

Jedná se o výtažek ze zeleného čaje (Camellia sinensis (L.) Kuntze) získávaný šetrně a v nejvyšší možné kvalitě patentovaným způsobem zpracování. Díky jedinečnému způsobu zpracování neobsahuje kofein / tein ve srovnání s konkurenčními produkty, což považuji za velké plus. Doporučená dávka je jedna kapsle denně. Tato kapsle obsahuje stejné množství prospěšných látek jako cca 7 šálků zeleného čaje, což odpovídá přibližně dávce na které shodují studie a externí zdroje.

Moje zkušenost

Se zelenými čaji jsem začal experimentovat v době, kdy jsem se rozhodl řešit nadváhu a nedostatek energie. Nehledal jsem zázrak po kterém rychle zhubnu, ale způsob jak podpořit metabolismus, mít více energie a zlepšit zdraví a životní styl celkově. Osobně jsem typ člověka, který když něco dělá, musí vědět proč to dělá a jaký bude výsledek. Začal jsem se proto zajímat co vše ovlivňuje hubnutí, metabolismus a energii. Narazil jsem na plno zdrojů, které se zaobíraly v této souvislosti právě zeleným čajem. Patřily mezi ně jak studie tak i klasické články a jejich závěry se v mnohém lišily. Nejedná se o drahou investici do zdraví a proto jsem se rozhodl vyzkoušet zelený čaj sám na sobě.

Pro posouzení účinku je důležité si stanovit startovací čáru. Jelikož už dlouhodobě jsem se váhově a ani energeticky nijak významně neposouval měl jsem to jednoduché. Jakékoliv zlepšení dávalo smysl a mohl jsem ho hodnotit jako úspěch. Otázkou však zůstávalo jaký produkt zvolit. Jako první mě napadly klasické sáčkové zelené “hubnoucí” čaje z lékárny. Nicméně po přečtení složení jsem zjistil, že to v podstatě ani zelený čaj není a převažují další látky, které spíše odvodňují, než aby přispívaly ke zlepšení zdraví.

Přešel jsem tedy rovnou na sypaný zelený čaj. Tady jsem trochu tápal a vyzkoušel jich několik a konečně se začaly ukazovat nějaké výsledky. Po šálcích zeleného čaje jsem se cítil plný energie, zrelaxovaný, obecně lépe a i ta váha začala pomalu klesat. Mělo to však jedinou chybičku. Musel jsem ho pít opravdu hodně a to přibližně 10 šálků, aby výsledek byl pozorovatelný. Později jsem zjistil, že velký podíl na energii měl větší obsah kofeinu v čaji, což z dlouhodobého hlediska není úplně prospěšné.

Zelený čaj Pharmanex Tegreen

Rozhodl jsem se, že se podívám po nějakém doplňku stravy, který by obsahoval pouze přírodní extrakt ze zeleného čaje, minimum kofeinu / teinu a měl dostatek účinných látek. Narazil jsem na Pharmanex Tegreen. První dojmy byly smíšené, protože na internetu je spousta kladných, ale také záporných hodnocení. Kladná ovšem převažovala a ty záporná byla spíše nepochopení toho jaký vliv ma zelený čaj na organismus a že někdo kdo celý den leží a přejídá se po něm nezhubne. Řekl jsem si, že Tegreen vyzkouším a uvidím.

Už při prvním užití jsem cítil účinky podobné těm ze sypaného čaje. Do cca 30 minut se dostavil příliv energie s tím rozdílem, že nešlo pouze o krátkodobý účinek, ale cítil jsem více energie po zbytek dne což vnímám velice pozitivně. Další rozdíl oproti sypanému čaji byl ten, že jsem necítil návaly horka a bušení srdce. Tyto negativní účinky přisuzuji vysokému obsahu kofeinu v sypaném čaji oproti Tegreen. Jelikož Tegreen užívám dlouhodobě sleduju také pozitivní účinky na celkovou vitalitu. Vstávám plný energie, lépe se mi cvičí, začal jsem rychleji hubnout, odezněly bolesti hlavy a spoustu dalších příjemných drobností. Já jsem maximálně spokojený a doporučuji i svému okolí a hlavně od lidí co cvičí nebo žijí aktivně mám jen pozitivní ohlasy.

Je třeba vzít na vědomí, že každý bude mít trošku jinou zkušenost a je třeba vždy vyzkoušet na sobě so mu daný produkt přináší.

Jak vyzkoušet

Můžete věřit mé zkušenosti, ale taky nemusíte. Vždy říkám, že každý může účinky vnímat jinak a vlastní zkušenost je důležitá pro rozhodnutí zda vám produkt sedí nebo ne. Já sám Pharmanex Tegreen mohu s klidným svědomím a v souladu s morálním kodexem doporučit.

Michal Seidler
Získat slevu a konzultaci
Abych vám mohl zaručit spokojenost a měli jste jistotu, že produkty které jste si vybrali jsou vhodné právě pro vás preferuji krátkou konzultaci.
Konzultace je zdarma a je podmínkou pro získání slevy.
Můžete mě kontaktovat přes Facebook zprávy nebo prostřednictvím formuláře. Obratem vás budu kontaktovat pro domluvení konzultace.
Získat slevu a konzultaci
Abych vám mohl zaručit spokojenost a měli jste jistotu, že produkty které jste si vybrali jsou vhodné právě pro vás preferuji krátkou konzultaci.
Konzultace je zdarma a je podmínkou pro získání slevy.
Můžete mě kontaktovat přes Facebook zprávy nebo prostřednictvím formuláře. Obratem vás budu kontaktovat pro domluvení konzultace.
Konzultace ZDARMA
Pokud máte zájem o konzultaci či měření na Biofotonickém skeneru můžete poslat zprávu na Facebook nebo odešlete formulář a budu vás kontaktovat obratem s možnými termíny.
Konzultace ZDARMA
Pokud máte zájem o konzultaci či měření na Biofotonickém skeneru můžete poslat zprávu na Facebook nebo odešlete formulář a budu vás kontaktovat obratem s možnými termíny.